Czym jest nadwrażliwość zębów i odsłonięta zębina

Wielu z nas z widziało reklamy, w których aktorzy nie mogą jeść lub pić zimnych i ciepłych napojów, znamy też pojęcie nadwrażliwości, ale czy wiemy skąd się ona bierze? Czy ma na nią wpływ genetyka? A może złe odżywianie? Postaramy się wyjaśnić tą sprawę.

Skąd bierze się nadwrażliwość zębów?

Pojawia się w momencie gdy zębina zostaje odsłonięta, dzieje się tak dlatego, że tkanka ta składa się z wielu mikroskopijnych kanalików prowadzących do głównego nerwu. W momencie gdy zostaną one odkryte dużo więcej bodźców dociera do nerwów co wywołuje uczucie bólu.

Uczucie bólu w odsłoniętej zębinie najczęściej pojawia się podczas picia gorących lub zimnych napojów, ale także podczas jedzenia kwaśnych warzyw i owoców. Mimo tego, że uczucie bólu pojawia się tylko na chwilę jest ono bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Często wiele osób musi zrezygnować z ulubionych dań.

Oferowany przez nas żel Green Or sprawdza się w łagodzeniu objawów związanych z tym schorzeniem. Jest skuteczny dzięki temu, że działa na trzech różnych płaszczyznach. Przede wszystkim zawarte w nim substancje pomagają zamknąć odsłonięte kanaliki. W ten sposób odcinają również drogę różnym czynnikom, które mogą powodować podrażnienia.

Co więcej zawarte w nim jony łagodzą podrażnione zakończenia nerwowe, a chlorek benzalkoniowy zabezpiecza i hamuje namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Oczywiście w przypadku nadwrażliwości zębów należy skonsultować się ze stomatologiem, który określi przyczynę wystąpienia danego schorzenia, a także zaleci odpowiednie środki.

Gdzie kupić ?
Częste pytania
Opinie
Pobierz broszurę
Zapytaj eksperta
Formularz kontaktowy
Masz pytanie? Odpowiemy:

Podaj swój adres e-mail:
Dla stomatologów
email:

Hasło: