Zapytaj eksperta

Czy stosując preparat Green Or całkowicie wyleczę moją nadwrażliwość?

Preparat Green Or zabezpiecza zęby przed bodźcami zewnętrznymi oraz przed szkodliwym działaniem bakterii. Żel natychmiastowo zmniejsza odczuwaną nadwrażliwość i zabezpiecza przed nasilaniem objawów, jednakże aby całkowicie wyleczyć nadwrażliwość trzeba zlikwidować przyczynę jej powstania, a to nie zawsze jest całkowicie możliwe. Przy poważnych problemach z nadwrażliwością szyjek zębowych zaleca się konsultację stomatologiczną, aby profesjonalnie podejść do procesu leczenia i kompleksowo zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby.

 

Co można zrobić, aby oprócz stosowania żelu Green Or zmniejszyć uczucie nadwrażliwości?

Nadwrażliwość szyjek zębowych jest wynikiem wielu czynników. Nie wszystkim możemy zapobiec. O ile nie jesteśmy w stanie zatrzymać recesji dziąseł spowodowanej wiekiem, o tyle możemy zmienić kilka elementów w codziennej higienie jamy ustnej. Przede wszystkim należy stosować szczoteczki z miękkim lub średnio-twardym włosiem. Ważna jest także technika szczotkowania - nie można za bardzo dociskać szczoteczki do dziąseł. Ponadto zaleca się stosowanie płynu do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznej. Warto regularnie usuwać kamień nazębny, a w przypadku nasilających się objawów konieczna jest konsultacja stomatologiczna.

 

Czy preparat Green Or może wywołać u mnie uczulenie?

Jak dotąd nie stwierdzono takich przypadków.

 

Zastosowałem (-am) żel Green Or, ale wciąż czuję nadwrażliwość. Czy mogę powtórzyć aplikację?

Jak najbardziej. W przypadku bardzo silnej nadwrażliwości można, a nawet należy powtórzyć proces nadkładania żelu. Jednak trzeba zadbać o to, aby ślina nie dostała się na leczoną powierzchnię. Jeśli do tego dojdzie, należy oczyścić i osuszyć zęby, a następnie powtórzyć proces nakładania żelu zgodnie z zamieszczoną instrukcją.


Czy preparat Green Or ma działanie długotrwałe?

Istnieją badania dowodzące, że po kilkumiesięcznej terapii preparatem Green Or zauważalne jest stałe zmniejszenie dolegliwości powodowanej nadwrażliwością.


Czasami odczuwam bardzo lekką nadwrażliwość, czy preparat Green Or nie jest dla mnie za silny?

Green Or to produkt przynoszący ulgę przy wielu poziomach nadwrażliwości. Można go bezpiecznie stosować nawet przy lekkich objawach. Co więcej, istnieje wtedy większa szansa, że nadwrażliwość ustąpi szybciej i na dłuższy czas.

Gdzie kupić ?
Częste pytania
Opinie
Pobierz broszurę
Zapytaj eksperta
Formularz kontaktowy
Masz pytanie? Odpowiemy:

Podaj swój adres e-mail:
Dla stomatologów
email:

Hasło: